PelMel (mikročlánky o všem možném)

 

oddělovač

 

Delfín & vibrátor:

 

Níže uvedený screenshot zachycuje jak lze snadno modifikovat nafukovacího delfína masážní hlavicí (hlavicovým vibrátorem). Je patrné, že modifikace je určená především pro něžné pohlaví, ale co si budeme nalhávat. Internet je sice nasycený videi s dívkami, které si "opravdu přesvědčivě" užívají s rozmanitými nafukovačkami, jenže ve fórech apod. se vyskytuje drtivá většina mužů (asi tak 99,9999999%) a ten zbytek jsou pravděpodobně muži vydávající se za ženy :) ... takže jde spíše jen o zajímavost.

 

 

oddělovač

 

Otvor nejen na nápoje:

 

Některá nafukovací lehátka, křesla a kruhy mají ve své konstrukci otvory umožňující vsunutí nádoby s nápojem. Jedná se v podstatě o tunel, který je z jedné strany otevřený (zde se vkládá nádoba s nápojem) a z druhé strany uzavřený, spojený s protilehlou stěnou NF. Tento otvor však lze využít i k jiným účelům ... např. do něj lze vsunout Fleshlight Quickshot :)

 

Detail otvoru v nafukovacím kruhu

Pozn: Fleshlight Quickshot v otvoru Hydroforce kruhu sedí opravdu pevně!

 

oddělovač

 

Univerzální stahovací popruh:

 

Tento jednoduchý (a levný) stahovací popruh je nepostradatelným  pomocníkem při některých vylomeninách s nafukovačkami např. při výrobě "halfmoonu" apod. Je sestaven z trojzubcové spony (2 dílná) šíře otvorů 25 mm, spony žebříčku šíře otvorů 25 mm a popruhu šíře 25 mm (mat. PES) libovolné délky. Vše lze koupit v hobby obchodu příp. v nějaké "Švadlence" za pár korun. Vše se sestaví dle obr., konce popruhu je možno opatrně opálit proti třepení. Po zapojení trojzubce je popruh stahovatelný (viz. stahovací část popruhu).

 

Schéma popruhu

 

oddělovač

 

Katalogy výrobců:

 

 

Pár katalogů známých výrobců se stručnými popisky jednotlivých nafukovaček. 

Pozn: Některé katalogy jsou upraveny (byly zde odebrány bazény apod.).

 

  Intex: x 2013 2014 2015 x 2017
  Bestway: 2012 x 2014 2015 2016 2017
  Jilong: x x x x x 2017

 

oddělovač

 

Vytahovač ventilu:

 

Pro vytáhnutí ventilu ze 100% nahuštěné nafukovačky, je potřeba použít hrubou sílu, příp. použít nějaký nástroj. Lze si však pomoci i silnější gumičkou nebo o-kroužkem, které předem navlečeme na "ouško" zátky viz obr. 

 

Ventil nafukovačky s o-kroužkem.

 

Tip: na "ouško" zátky lze zavěsit také různě ptákoviny jako např. přívěsky apod...

 

oddělovač

 

Vyplatí se nákup bazarové nafukovačky?

 

O nákupu "lowendové" bazarové nafukovačky (NF) má smysl uvažovat pouze jedná-li se o kus, který se již nevyrábí případně není dlouhodobě k sehnání a je nejlépe v nepoužitém stavu (v krabici). Nákup nákup "jeté" NF (např. níže zobrazené modré kosatky), která je dlouhodobě dostupná v e-shopech, je totiž poměrně nevýhodný. Zanedbatelná finanční úspora (v řádu desítek korun) totiž nemůže vykompenzovat níže uvedená rizika.

Kosatka s vysráženou vlhkostí

Rizika bazarové nafukovačky:

1) NF může ucházet. 2) NF může být deformována, např. intenzivní hopsání = vyboulení. 3) NF mohla výt vystavena slunečnímu záření, slané vodě opalovacím krémům, potu atd... 4) NF mohla být nafukována ústy, což má za následek kontaminaci ventilu slinami a vnitřních stěn vysráženou vlhkosti (dech). 5) NF mohla být účastníkem "fuj-fuj" vylomenin, tzn. kontaminace povrchu, záhybů apod.

 

oddělovač

 

Vyfukováni nafukovačky klipem na papíry:

 

Černý kovový klip na papíry, lze využít také k jiným účelům, než k čemu byl určen. Takzvaný „binder clip“ se může hodit při vypouštění NF, která je opatřena ventilem se zpětnou klapkou (např. u malých NF).

 

Ventil a klip na papíry

 

Princip použití je prostý: na otevřený ventil se nasadí binder clip tak, aby byla klapka stále otevřená a obě ruce zůstávají volné pro vypouštění samotné NF.

 

oddělovač

 

Odstranění madel nafukovacího vozidla:

 

Tato "úprava" nepřináší přílišný estetický výsledek a tudíž ji vlastně ani nelze doporučit. Plastové madlo sloužící k přidržování osob, např. na vodních vozidlech (ride-on) apod. lze při jisté dávce opatrnosti částečně odstranit např. pomocí skalpelu. Nevzhlednou oválnou část madla v místě jeho sváru s NF již, ale odstranit nelze (viz. obr. níže).
 

Odříznuté madla

 

To vše by snad nemuselo být na závadu, pokud bylo madlo ve stejné barvě jako NF, nebo bylo transparentní (což obvykle není).

 

Pozn. 1: Takto nově vzniklá „nerovnost“ není příjemná na dotyk.

 

Pozn. 2: Lze se také setkat s úpravou, kdy je madlo kompletně vyříznuto vč. PVC fólie a vzniklý otvor je z vnitřní strany NF podlepen folií stejné barvy.

oddělovač

 

Sjednocení komor nafukovačky:

 

Sjednocení komor lze provádět pouze u vícekomorových NF (NF s více než jedním ventilem). Sjednocenímdvou komor vytvoříme jednu komoru se dvěma ventily (viz obr.). U jednoho ventilu pak lze odstranit klapku a používat jej pro snadnější nafukování a vyfukování, druhý ventil s ponechanou klapkou lze používat pro pomalý deflating. Sjednocení komor lze provést např. propíchnutím přepážky tužkou (několik děr) skrze jeden z ventilů.

 

Banner nsvet.eu

 

Autotranslate EN   Mapa webu  © nsvet.eu  Publikováno: 02/2016